אוטומציה תעשייתית


אוטומציה תעשייתית הינה מרכיב מרכזי בתעשייה המודרנית והיא מהווה גורם מרכזי ביכולת התחרות של כל חברה העוסקת בכל תחום בתעשייה. בכל מפעל ייצור מודרני נעשה שימוש במערכות אוטומטיות וברובוטים שנועדו לייעל את תהליכי העבודה ולהניע את החברה לרמת פריון גבוהה.

אוטומציה תעשייתית היא מושג הכולל מנעד רחב של רמות אוטומציה ושל הטכנולוגיות בהן מיושמת האוטומציה התעשייתית. מידת האוטומציה של תעשייה באה לידי ביטוי הן ברמת התהליכים הבודדים והן ברמת האוטומציה של כלל תהליכי המפעל. ברמת התהליך הבודד, האוטומציה תבוא לידי ביטוי במידת היעילות והאמינות של אותו פרט בתהליך ואילו ברמה המפעלית או ברמת החברה האוטומציה תימדד במידת הסינכרון שבין כלל התהליכים הבודדים.

מהי אוטומציה תעשייתית?

כיום, על מנת לייעל את תהליכי העבודה בתעשייה, נעשה שימוש רחב במערכות אוטומטיות שונות אשר מסוגלות לבצע ולבדוק תהליכים שונים תוך ייעול המערכות והובלת המפעלים לרמת פריון גבוהה.

בעולם האוטומציה התעשייתית נעשה שימוש במערכות אוטמטיות בהן מותקנים אמצעי קצה שונים שכוללים אמצעי חישה ומדידה או אמצעי הפעלה, אשר רבים מהם מתבססים על יחידות חשמליות, יחידות הידראוליות, יחידות פניאומטיות ועוד. כל אלה ינוהלו על ידי בקר מרכזי או מחשב כדי שינגנו יחד את הקונצרט הרצוי.

אוטומציה תעשייתית הינה גורם המשפיע גם על תמהיל המקצועות בחברה ובמשק בכלל. הצורך בידיים עובדות לא מקצועיות מוסט לצורך בעובדים מקצועיים יותר אשר רוכשים מקצועיות ומיומנות בסביבה עתירת מערכות חכמות. התהליך יוצר הזדמנות ברמת הכלל וברמת הפרט. ברמת הכלל, רמת החברה, ההתייעלות ברורה ומאפשרת גידול במכירות ובפריון העבודה. ברמת הפרט, העובד מתקדם מקצועית, מרכיב העבודה הפיסית מצטמצם, ומידת העניין בעבודה גדלה. עובד כזה יכול להשתדרג לתפקידי הפעלת מכונות אוטומטיות במפעל, תחזוקה ושיפור של מכונות אוטומטיות או אחריות על קווי ייצור במפעלים, וממילא שוויו של העובד לחברה עולה.


חברת VLV מומחית בתהליכי תכנון, ביצוע וניהול של פרוייקטים באוטומציה תעשייתית.

החברה מספקת שירותי תכנון וביצוע של אוטומציה החל מרמת עמדת העבודה הבודדת ברמת אוטומציה מלאה, דרך מכונות אוטומטיות בודדות ועד לניהול פרוייקטים ברמת אינטגרציה כלל מפעלית.