פיתוח וייצור מכונות לייעול ולקידום.

המושג פיתוח מכונות והמושג תכנון ובנייה של מכונות דומים אך שונים.

פיתוח מכונות מתייחס למצב בו התהליך אותו המכונה מיועדת לבצע אינו מוכר דיו ודורש פיתוח ותכנון ייחודיים. או כאשר המכונה מיועדת להימכר בכמויות גדולות ולפיכך תהיה מיוצרת בייצור סדרתי.
בניית מכונות לעומת זאת, מתייחס למצב בו מכונה המיועדות לבצע תהליכים ידועים אשר מצויים בשימוש תדיר בתעשייה.

Automatic machine image

ניתן למיין את המושג פיתוח וייצור מכונות לתעשייה בכמה אופנים לקטגוריות שונות:

סוג הפעלת המכונה. מכונות שונות מתוכננות להיות מופעלות ע"י מקורות כח שונים. קצב הייצור, הכוחות הנדרשים, מהירויות התנועות והדיוקים הרצויים יהיו שיקולים לבנייה של מכונה חשמלית, פניאומטית, הידראולית או אחרת.

סוג הטכנולוגיה. דוגמאות נפוצות יכולות להיות מכונה לעיבוד שבבי או מכונה לעיבוד בלחץ, מכונות לאריזה, מכונות לביקורת מידות, לריתוך להרכבה ועוד.

רמת האוטומציה. בתעשייה קיימות ונדרשות לעיתים מכונות פשוטות המבצעות פעולה בודדת או מספר קטן של פעולות, המופעלות באופן ידני. למכונות אלה תהיה רמת פיקוד אוטומטי מינימלי או אפסי. במקרים אחרים, על הקצה האחר של הסקלה, נדרשות מכונות לביצוע פעולות רבות ומורכבות המופעלות באופן אוטומטי לחלוטין וללא התערבות אדם ברצף הפעולות.

סוג התעשייה. דוגמאות נפוצות יכולות להיות מכונות לתעשיית המזון, לתעשיית הדפוס, למחצבות, לתעשיית הפלסטיק ועוד.

גודל השוק. הכוונה היא לגודל השוק הייעודי של אותו סוג מכונות ולהשפעה של גודל השוק על האופי של בניית מכונות לשוק זה. דוגמא טובה לכך הוא השוק של המכונות לעיבוד שבבי. מאחר וברחבי העולם יש הרבה מאוד מפעלים ובתי מלאכה לעיבוד שבבי אשר משתמשים במכונות דומות, בניית מכונות לעיבוד שבבי שמורה לחברות המתמחות במכונות אלה ואין סיבה, למעט מקרים יוצאי דופן, לפנות לכיוון של בניית מכונה ייעודית למפעל מסויים. לעומת זאת מכונה המיועדת לבצע מוצר מסויים ומיוחד לא תהיה זמינה כמוצר מדף בשוק ותהליך הבנייה שלה ידרוש תכנון ובנייה ייעודיים למקרה הספציפי.

פיתוח וייצור מכונות הינה ההתמחות של חברת VLV. החברה מבצעת פרוייקטים מרמת התכנון ועד להרצה מלאה של המכונה במפעל הלקוח.